Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, jaka choćby raz w całym swym życiu miała do czynienia z bankami z pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało informujący skrót zaczerpnięty z terminologii bankowej, który przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik. zobacz na stronie
http://www.purevolume.com
W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom objaśnić te fundamentalne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli organizacja, która została stworzona przez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki uczyniły banki aby taktyka kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której dostęp mają tylko i wyłącznie banki. Trafią do niej dane o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy ustalonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które uzyskujemy za określone czynności.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość dostać bez analizy danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Taką ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zadłużeń i dosyć często posiadają widoczne spóźnienia. Trzeba tutaj powiedzieć, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są dawane poprzez podmioty pozabankowe.