Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć


W nowoczesnych czasach w dużej mierze zwiększyła się wartość informacji. Ta jednostka, która wie więcej i da radę zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest niezwykle poszukiwanym rodzajem pracownika na naszym lokalnym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam także wysoce korzystna w osobistym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się zaskoczeniem wiadomość, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko przez bank ale także poprzez osobę prywatną.


Ogólnie mamy możliwość rozróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obie nazwy). Występują pomiędzy nimi określone różnice, które posiadam nadzieję niniejszy artykuł uwydatni. Bank jako firma finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na wykup domu, kupno lokalu mieszkalnego itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób zarysowany w umowie kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć zwrot udzielonego kredytu precyzuje wymóg polegający na dokonaniu zapisu w dziale IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w stosunkowo krótkim czasie spełnić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są przekazywane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Na dodatek pożyczkodawca będzie w stanie się asekurować poprzez zapis w części IV KW - hipoteka lub części II KW- własność.