Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W chwili obecnej w naszym państwie stopień bezrobocia plasuje się niestety na stosunkowo znacznym poziomie (aktualnie jest to blisko 12 procent). Niełatwo mówić o rzetelności danych jednakże wolno nam przyjąć, że są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja osób nieposiadających pracy jest o tyle trudna, że z jednej strony nie posiadają dochodów a z 2-giej nie mają możliwości zaciągnąć jakiegokolwiek kredytu posiadając tylko zasiłek dla bezrobotnych. Jednak w minionym czasie pokazał się na rynku usług pieniężnych całkowicie nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to z pewnością miła informacja dla każdej osoby, która nie ma zatrudnienia a występują u niej niespodziewane wydatki np. przymus naprawy piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny rodzaj kredytu a któregoż dostanie wiąże się z zespołem wymagań które to powinno się wykonać. W 1-szej kolejności trzeba stwierdzić, iż tego typu kredyt to typowe zobowiązanie przedstawiane na bazie zatwierdzonego oświadczenia. Jest zrozumiałym bowiem, iż ze względów obiektywnych zaświadczenia o przychodach uzyskać nie może. W podpisywanym oświadczeniu, własnym podpisem potwierdzamy stan rzeczywisty np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca osiągamy kwotę 2 tys. pln zarobku na rękę. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w instytucjach bankowych w chwili starania się o kredyt).


Kredyt dla bezrobotnych jest dostępny też dla osób które nie mają formalnego potwierdzenia zatrudnienia. Nie oszukujemy się, wielu Polaków pracuje ale odbywa się taki proceder bez odprowadzania jakichkolwiek składek.