Kredyt pod zastaw mieszkania najbardziej atrakcyjne propozycje na rynku.


W obecnych czasach w dużym stopniu zwiększyła się wartość informacji. Ta jednostka, która to wie więcej i da radę zrobić pożytek z tej informacji jest bardzo poszukiwanym typem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Posiadana wiedza może być nam też wysoko użyteczna w osobistym życiu, nie tylko zawodowym. Dla wielu ludzi może okazać się zaskoczeniem wiadomość, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną.


Ogólnie mamy możliwość rozróżnić dwa rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku codziennym przyjęły się obydwie nazwy). Występują pomiędzy nimi konkretne rozróżnienia, które mam nadzieję niniejszy artykuł uwypukli. Bank jako instytucja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, nabycie mieszkania itp.). Z tego też powodu środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób zdefiniowany w umowie kredytu. Bank chcąc ubezpieczyć zwrot udzielonego kredytu precyzuje warunek polegający na zrobieniu wpisu w dziale IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili gdy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w dość krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku pieniądze są przekazywane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana kancelarii notarialnej. Co więcej pożyczkodawca posiada możliwość się ubezpieczyć poprzez zapis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub dziale II ksiąg wieczystych- własność.