Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Funkcjonujemy w systemie konsumpcyjnym. Posiadamy możliwość to uchwycić każdego dnia, lustrując telewizję, wędrując po Internecie i analizując codzienną prasę. Z każdego obszaru napastują nas oferty marketingowe, które zachęcają do nabycia nowego auta lub nowatorskiego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było szczytem technologii, dzisiaj jest już przestarzałe. W jaki sposób jesteśmy w stanie coś zakupić jeśli nasze honorarium na to nie pozwala. Świetnym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.


W tym momencie zdołamy postawić wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od innych artykułów pożyczkowych, które są przedkładane na naszym rynku finansowym”? Zasadniczym zagadnieniem w tym wypadku jest słowo oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, że z reguły jeśli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to jesteśmy zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle istotne, iż na tego typu dokumencie widnieją potencjalne obciążenia (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Jeżeli bank zobaczy tego rodzaju informację to zrozumiałym jest, iż kredytu w żadnym przypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta skierowana przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które to nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego dochodu (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego typu są oferowane najczęściej przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. przedsiębiorstwa chwilówkowe.