Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK


Przebywamy w społeczeństwie materialistycznym. Jesteśmy wstanie to utrwalić każdego poranka, oglądając telewizję, wędrując po Internecie i przeglądając bieżącą prasę. Z każdego punktu napastują nas propozycje reklamowe, które to zachęcają do zakupu nowego auta lub nowatorskiego odbiornika tv. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było ostatnim krzykiem techniki, w obecnej chwili jest już przestarzałe. W jaki sposób damy radę coś kupić jeżeli nasze honorarium na to nie zezwala. Znakomitym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili możemy zadać wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od pozostałych produktów pożyczkowych, które to są przedkładane na naszym własnym rynku finansowym”? Głównym pojęciem w tym przypadku jest wyrażenie oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, że na ogół gdy staramy się o kredyt bądź pożyczkę w banku to będziemy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o zarobkach. Jest to o tyle istotne, że na tego rodzaju dokumencie są widoczne możliwe obciążenia (np. z tytułu pożyczki zaciągniętej w pracy) w tym zajęcia komornicze. Wówczas gdy bank zobaczy takową wzmiankę to zrozumiałym jest, że kredytu w jakimkolwiek przypadku nie udzieli.


Pożyczka na oświadczenie to propozycja skierowana przede wszystkim do ludzi zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia źródła swojego przychodu (typowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego rodzaju są przydzielane na ogół przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. agencje chwilówkowe.